Kamera zewnętrzna – zwiększ swoje bezpieczeństwo

kamera zewnętrzna obrotowa

W dzisiejszym świecie coraz większą uwagę musimy przywiązywać do kwestii bezpieczeństwa. Chronić swój dobytek można na wiele sposobów. Napady rabunkowe stają się coraz bardziej zuchwałe, więc warto się na taką ewentualność zabezpieczyć. Jednym z najlepszych rozwiązań są kamery zewnętrzne. Niezależnie czy prowadzisz sklep, stację benzynową czy po prostu chcesz ochronić swoją rodzinę, warto rozważyć jej zakup.

Rodzaje kamer

Obecnie na rynku są trzy rodzaje systemów monitoringu – analogowy, hybrydowy oraz cyfrowy. Te pierwsze są jednak już powoli wypierane przez ich cyfrowe odpowiedniki (zwane również potocznie jako IP). Technologia ta wykorzystuje protokół internetowy IP (ang. Internet Protocol), który umożliwia tworzenie dużych, otwartych na rozbudowę systemów przy wykorzystaniu istniejącej infrastruktury sieci LAN. Kamera zewnętrzna obrotowa w systemie IP ma jedną zasadniczą przewagę – nie ma konieczności łączenia każdej kamery bezpośrednio z rejestratorem przy pomocy kabli, dzięki czemu monitoring jest bardzo elastyczny i umożliwia dowolne rozmieszczenie jego elementów. Drugą różnicą jest jakość obrazu. W przypadku kamer megapikselowych, które ogranicza wyłącznie wielkość matrycy i przetwornika jest zdecydowanie wyższa.

kamera zewnętrzna obrotowa

Jaką kamerę wybrać?

Wcześniej wspomnieliśmy, że bez zastanawiania można wybrać kamerę IP. Oczywiście podział na analogowe – hybrydowe – cyfrowe nie jest jedynym. Na rynku dostępnych jest wiele typów końcowych elementów monitoringu cyfrowego. Choć najpopularniejszym z nich jest kamera zewnętrzna obrotowa, ponieważ umożliwia rejestrowanie obrazu w 360 stopniach w orientacji horyzontalnej i 180 stopniach w wertykalnej. Można być wówczas pewnym, że jej oku nie umknie żaden niepowołany gość. Oprócz tego w ofercie są kamery panoramiczne, tzw. „Fisheye”, które również rejestrują szeroki obraz. 

Wszystko zależy od indywidualnych preferencji oraz warunkach terenowo-lokalowych w jakich będą używane. Jedno jest pewne – o bezpieczeństwo trzeba dbać.