Jaki używany komputer gamingowy będzie najlepszy?

komputer do gier używany

Komputery do gier to wysoce skomplikowane urządzenia, które muszą spełniać określone wymagania. Czy warto kupić używany komputer do gier? Tak, o ile mamy pewność, że owy sprzęt będzie w stanie poradzić sobie z zadaniami, jakie zostaną przed nim postawione. Na rynku dostępne są m.in. laptopy i komputery poleasingowe marki premium, które idealnie poradzą sobie z najnowszymi typami gier.

Najważniejsze cechy komputera gamingowego

Można wyróżnić kilka najważniejszych cech, które powinny posiadać używane komputery do gier. Wśród nich można wyróżnić:

  • 6-rdzeniowy lub 8-rdzeniowy procesor, chociaż nawet 4 rdzenie są już w stanie całkiem nieźle poradzić sobie z poszczególnymi grami,
  • karta graficzna GeForce GTX/RTX lub Radeon RX,
  • szybki dysk SSD,
  • płyta główna, która musi zostać specjalnie dopasowana do gier, a także do procesora i do posiadanej pamięci RAM.

Granie zajmuje bardzo dużą ilość czasu, dlatego koniecznością jest dobre chłodzenie komputera oraz mocny zasilacz, którego moc zostanie dopasowana do pozostałych części w komputerze. Szeroki wybór używanych komputerów do gier dosępny jest na www.at-outlet.pl.

Dodatkowy dysk

Wskazane jest, aby komputer do gier posiadał dwa dyski. Jeden stały, a drugi to dodatek (chociaż nie jest to żelazna zasada). Jeden, to wyżej wspomniany dysk SSD, który ma służyć do instalacji systemu. Drugi to dysk HDD, który będzie służył do przechowywania danych. Takie rozwiązanie niesie ze sobą dodatkowe koszta, ale można być pewnym tego, że podczas grania, wszystko będzie działało sprawnie i bez zarzutów.