Wspólne gry z dzieckiem nie muszą być nudne ani męczące dla rodziców

Dzieci uwielbiają spędzać czas z rodzicami, ale często jest z tym problem z powodu braku czasu lub siły. Po całym dniu pracy i wypełnianiu domowych obowiązków trudno wykrzesać siły na zabawę z dzieckiem. Warto jednak zamiast włączania gier dla dzieci na komputerze czy smartfonie pomyśleć nad czymś bardziej kreatywnym. Jest naprawdę wiele sposobów na zabicie nudy i wspaniałą zabawę z dzieckiem.

Świetne zabawy i gry dla dzieci, które nie zmęczą rodziców

Świetnym pomysłem na wspólną zabawę z dzieckiem są gry planszowe, sprawdzi się nawet klasyka w postaci grzybobrania czy chińczyka. Planszówek jest tak wiele do wyboru, że każdego dnia można byłoby grać w coś zupełnie innego. Istotne będzie to, aby dobrać grę do wieku dziecka i etapu jego rozwoju. Kalambury również będą świetną opcją, można liczyć na solidny zastrzyk endorfin i salwę śmiechu. Kolejnym pomysłem jest tworzenie zwierzątek z różnych przedmiotów. Można też zorganizować zawody w popychaniu monety w stronę ściany. Wygrywa ten, komu uda się szybciej dotrzeć do celu. Wspaniałą zabawą będzie przyozdobienie zdjęć w albumie. Dzieci bardzo lubią szukać skarbów, a w międzyczasie rodzic będzie mógł posprzątać lub przygotować posiłek. Pieczenie ciasteczek również będzie wspaniałą rozrywką, można zaangażować dziecko także w wykonywanie szeregu innych czynności dotyczących gotowania.

Prace w ogrodzie to sposób na zabawę na świeżym powietrzu. Zawsze sprawdzonym rozwiązaniem jest zabawa w ciepło-zimno, rodzic nie musi robić dosłownie nic oprócz ukrycia przedmiotu i wygodnego siedzenia na kanapie. Zabawa w szpital także się sprawdzi, dziecko będzie pochłonięte badaniem i leczeniem, a mama w tym czasie zyska czas na odpoczynek jako chory pacjent. Można też bawić się we fryzjera czy kosmetyczkę. Zabawa w zgadywanie sprawi wiele radości dziecku, podobnie jak naśladowanie zwierząt czy odgadywanie ich po wydawanych odgłosach. Wiele frajdy sprawia zabawa w dom, naśladowanie rodziców, układanie puzzli czy klocków. Można też sprezentować dziecku zabawkowy instrument muzyczny, który stanowi skuteczny sposób na zabicie nudy.

Sprawdź więcej gier dla dzieci: https://tantis.pl/gry-dla-dzieci-c1257