Ciągła zabawa z drewnem

drewniane zabawki

Po zdmuchnięciu pierwszej świeczki na torcie, maluch zaczyna odkrywać zupełnie nową rzeczywistość i wchodzi w inny etap rozwoju. To czas, kiedy dziecko zaczyna pomału stąpać samodzielnie na swoich małych nóżkach i odkrywać świat z innej perspektywy. Ciekawy wszystkiego mały człowiek dominuje wśród zabawek, ale także przedmiotów codziennego użytku, które często nie są jeszcze przeznaczone dla niego. Szafki, stoliki, przedmioty kuchenne, oraz wszystko, co znajduje się w zasięgu jego oczu, kusi dotknięciem. Dlatego tak ważne w tym okresie jest zapewnienie maluchowi bezpiecznej przestrzeni, która jednocześnie pozwoli mu na odkrywanie nowych przedmiotów i jest dla niego wyzwaniem. To także czas coraz dłuższych, samodzielnych zabaw i zainteresowania każdym centymetrem nowej płaszczyzny, dlatego warto dawać dziecku możliwości ku temu, aby samo mogło dokonywać wyborów i kształtowało swoje preferencje. Idealnym rozwiązaniem są drewniane zabawki, które stanowią bezpieczny element zabaw.

Pomocne pchacze i jeździki

Wśród drewnianych produktów dostępnych na rynku, pierwszymi, które mogą zainteresować rocznego malucha są pchacze i jeździki, które pomogą w stawianiu pierwszych kroków. Oczywiście ten zmysł, dziecko musi wygenerować w sobie samo i nie ma co go do tego nakłaniać ani przyspieszać. Są to jednak zabawki, które na pewno skuszą dziecko i dadzą mu poczucie bezpieczeństwa, podczas chwiejnych jeszcze kroczków do przodu. Drewno jako tworzywo solidne, zapewnia stabilizację. Kiedy maluch potrafi już samodzielnie i w miarę twardo stawiać nóżki, ciekawą zabawką są także pojazdy, trzymane na długiej, drewnianej rączce, które podczas sterowania, wesoło się poruszają lub wydają odgłosy. To świetna zabawa, ale także pierwsze bodźce do planowania działań. Nic tak bowiem nie ucieszy dziecka, jak widok „ożywającej” zabawki na skutek jego ruchów.

Drewniane zabawki dla rocznego dziecka to dobra inwestycja w rozwój malucha w tych ważnych dla niego etapach. Poprzez prostotę wykonania stymulują kreatywność i pozwalają wzbudzanie w sobie pierwszych, ważnych elementów, dorosłego życia.