Jaki switch POE wybrać do popularnych kamer IP?

Wybranie porządnego przełącznika sieciowego nie jest prostym zadaniem, zwłaszcza że oferta na rynku jest bardzo szeroka i różnorodna. Profesjonalny switch POE można wykorzystać do budowy niezawodnej sieci komputerowej albo przy systemach monitoringu.

Bardzo dużym atutem przełączników jest właśnie ich uniwersalność, dlatego też tak wiele osób korzysta z ich dobrodziejstwa.

Switche niezarządzalne i zarządzalne od a do z

Niezarządzalny switch POE to najprostszy i najtańszy sprzęt, który można wykorzystać do budowy sieci. Pamiętać należy o tym, że przełączniki tego typu nie pozwalają na wprowadzenie dodatkowych ustawień i konfiguracji. Dla wielu osób przeszkodą może okazać się to, że sygnalizacja statusu portów odbywa się jedynie za pomocą zwykłych diod LED. W żaden sposób nie można sprawdzić ich statusu. Switch zarządzalny to najdroższe modele przełączników sieciowych. Ich olbrzymim atutem jest to, że umożliwiają one wieloelementową konfigurację. Możliwe jest nie tylko filtrowanie danych, ale również wydzielanie grup albo ograniczenie prędkości transmisji na wybranych portach.

Switche inteligentne – co warto o nich wiedzieć?

Na półkach sklepowych dostępny jest także inteligentny switch POE, który jest najlepszą alternatywą dla powyżej opisanych switchy niezarządzalnych. Inteligentne przełączniki są nieco droższe, ale umożliwiają one konfigurowanie podstawowych funkcji oraz budowę sieci VLAN. Dużym atutem jest również to, że można ograniczyć prędkość transmisji dla wybranych portów.

Switch poe dostępny w szerokiej ofercie na Napad.pl