Prace w ogrodzie – rękawice i nakolanniki

Ogród z tarasem lub altaną wymaga pielęgnacji. Praca w nim sprawia zwykle dużo radości. Jest odskocznią od zgiełku dnia codziennego. Zieleń uspakaja, a świeże powietrze dodaje energii i animuszu. To wielka przyjemność usiąść latem ze szklanką soku w cieniu wypielęgnowanych własną ręką krzewów i drzew i zajadać sałatkę ze świeżych jarzyn z przydomowego warzywniaka.

Pielęgnacja ogrodu

To wyzwanie dla prawdziwych miłośników sadzenia, grabienia, pielenia, koszenia i patrzenia jak wszystko pięknie rośnie, bo pracy nie brakuje od marca do końca listopada. Z początkiem wiosny rozpoczyna się ogrodowy sezon. Gdy znika śnieg, można zacząć porządkować ogród. Do pracy w ogrodzie przydadzą się wygodne rękawice robocze, które chronią skórę dłoni i zapewniają pełny komfort. Najpopularniejsze są rękawiczki powlekane nitrylem. Bezbarwna powłoka sprawia, że są w miarę trwałe, odporne na rozdarcia. Ważne, by były wygodne i dobrze dopasowywały się do dłoni. Elastyczny ściągacz ułatwia ich zdejmowanie. Przy odnawianiu mebli ogrodowych lub malowaniu ogrodzenia sprawdzają się rękawice robocze z grubszej tkaniny, z wysokimi mankietami.

W warzywniaku

Jeśli jest obok domu trochę wolnej przestrzeni, warto pomyśleć o niewielkim warzywniaku. Zasadzone i wypielęgnowane samodzielnie pomidorki, rzodkiewka i szczypiorek naprawdę lepiej smakują. Przy pracach w warzywniaku oprócz rękawic przydadzą się nakolanniki, by uniknąć w przyszłości nieprzyjemnych i bolesnych strzyknięć w stawach. By wypielić dokładnie grządkę w wygodnej pozycji, najlepiej klęknąć na kolanach nie zapominając o ich ochronie.

Na naszym rynku są dostępne różne rodzaje nakolanników. Przede wszystkim powinny być wygodne i rzeczywiście stanowić dobrą ochronę dla kolan. Wybrać te, które wykonane są z miękkich materiałów czy z twardego, sztucznego tworzywa? – to zależy od osobistych preferencji. Przy pieleniu grządek dobrze sprawdzą się zwykłe, silikonowe rękawiczki , które można kupić za grosze. Pamiętajmy o tym, by po ich zużyciu trafiały do właściwego pojemnika na śmieci.