Najlepsze gry RPG z 2019 roku

Nie jesteśmy jeszcze nawet na półmetku obecnego roku, a twórcy gier komputerowych już zdążyli nas zaskoczyć, wydając całkiem sporo dobrych produkcji. Dziś na celownik bierzemy tytuły fabularne. Zapraszamy na zestawienie, zawierające najlepsze gry RPG z 2019 roku.

Grimshade – Ciekawa produkcja, która zabiera nas w podróż do lokacji, gdzie magia współistnieje z rozwiniętą techniką. Pod murami miasta pojawili się wrogowie, którzy sprawiają, że dotychczasowe spokojne życie mieszkańców może zostać wywrócone do góry nogami.

Final Fantasy XV: Episode Ardyn – Rozszerzenie do podstawowej wersji gry, które pokazuje, co działo się 30 lat wcześniej. Poznajemy dodatkowy fragment fabuły oraz przeznaczenie jednego z bohaterów. Wcielamy się w Ardyna, który planuje zemścić się na rodzinie królewskiej.

Outward – Gra RPG, którą twórcy osadzili w świecie Fantasy. Niewątpliwymi atrybutami są różne możliwe ścieżki rozwoju postaci, a także odmienne wątki fabularne, zależne od tego, w którą frakcję się zaangażujemy. Mapy są otwarte i możemy udać się gdzie tylko zapragniemy, choć nie zawsze skończy się to dla nas dobrze. Wartym wspomnienia jest również niebanalny tryb kooperacyjny, który różni się od innych produkcji tego typu.

Eternity: The Last Unicorn – Gra opowiada o przygodach elfki oraz wikinga. Mamy do wyboru standardowy tryb fabularny a także tryb areny, w którym walczymy z potężnymi przeciwnikami. Zgodnie z legendą, tylko nasza elfka może zdjąć złe czary z ostatniego z cennych jednorożców, które zachowały się w krainie.

Slay the Spire – Na koniec naprawdę świetnie oceniania na branżowych portalach produkcja z elementami karcianki. Musimy wspiąć się na szczyt tytułowej iglicy, a każda porażka powoduje, że następnym razem będziemy mieli do wykonania nieco inne zadania. Kreskówkowa stylistyka została doceniona przez recenzentów.

Jak widać, gry RPG 2019 roku mają się świetnie, a to przecież jeszcze nie koniec. Już teraz zostało zapowiedzianych wiele kolejnych, świetnych tytułów, które trafią na nasze półki w najbliższych tygodniach.